Akademia Nie z Tej Ziemi

Grupa modlitewna Akademia nie z tej Ziemi powstała w 2018 roku. Jej charakter i cele zawierają trzy słowa: Misyjna Wspólnota Uczniów.

Pierwszym polem misyjnym jest serce każdego z członków wspólnoty. Misja to wyjście, wędrówka. Wędrówka wewnętrzna to droga codziennego nawracania się i naśladowania Jezusa.

Drugim polem misyjnym są nasze rodziny. Nasi małżonkowie i dzieci są miejscem budowania relacji szacunku i wzajemnej miłości.

Trzecim wymiarem naszego misyjnego powołania jest wyjście do świata a więc ewangelizacja i inne dzieła Bożego miłosierdzia.

Od początku istnienia grupy staramy się docierać do wszystkich środowisk, w tym do osób uzależnionych, bezdomnych i osadzonych w więzieniach. Pragniemy stopniowo przekształcać naszą grupę modlitewną we wspólnotę opartą na spisanych zasadach funkcjonowania mających formę zobowiązań. Pragniemy w ten sposób odpowiedzieć na wezwanie św. Jana Pawła II do „budowania środowisk świętości”. (N.Sącz 1995). Każdy z nas pragnie być uczniem Jezusa Chrystusa. Uczeń to ten, kto codziennie wpatruje się w swojego Mistrza, Jezusa Chrystusa, przez czytanie Słowa Bożego, udział w Eucharystii, modlitwę osobistą, służbę i formację duchową. W ten sposób nawiązuje i pogłębia osobistą przyjaźń z Bogiem. Oprócz św. Jana Pawła II źródłami inspiracji są dla nas ś.p. Ojciec Joachim Badeni OP, sługa Boży ks Franciszek Blachnicki i święta Teresa z Avila. Dlatego cechami duchowości wspólnoty jest rys charyzmatyczny i kontemplacyjny.

Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 19.00 w salce parafialnej.

Od 2021 roku opiekunem jest Ks. Filip Magiera


MSZE ŚWIĘTE


 

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 (wrzesień-maj)

20:00 (czerwiec-sierpień)

 

W DNI POWSZEDNIE:

godz. 7:00, 18:00

 

W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 16:30

(z wyjątkiem wakacji i Adwentu)

 

W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 8:00

(z wyjątkiem wakacji)

 

KANCELARIA PARAFIALNA

 

CZYNNA:

  • od poniedziałku do piątku
    w godz. 16:30 – 17:30
  • w sobotę w godz. 10:00 – 11:00

W czasie kiedy kancelaria jest nieczynna we wszelkich sprawach pilnych prosimy dzwonić pod numer: 33 81 66 933 lub 798 296 500


Copyright 2024 @ Raster Media Dominik Piotrowski