Bierzmowanie

Sakrament bierzmowania jest, obok chrztu św. i Eucharystii, jednym z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Decyzja o jego przyjęciu oznacza chęć głębszego związania swego życia z Jezusem jako naszym Panem i Zbawicielem. Należy zatem mówić nie tyle o przygotowaniu do bierzmowania co o wejściu na drogę bierzmowania, czyli świadomej decyzji stałego podążania drogą wiarą w dorosłym życiu.

Przygotowania do przyjęcia tego sakramentu rozpoczynają się we wrześniu i obejmują: cotygodniowe spotkania dla kandydatów oraz kilka spotkań dla rodziców kandydatów.

Przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania prowadzi obecnie ks. Bartłomiej Pluta

Osoby dorosłe pragnące przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu ustalenia z duszpasterzem indywidualnej drogi.