Remonty w kościele

W czerwcu rozpoczęliśmy prace związane z wymianą pokrycia dachów i termomodernizacją (dociepleniem) dachu na wnękami chórów naszego kościoła. Tych wnęk jest w sumie 10 licząc z kaplicą każda po ok. 40-50 m2 powierzchni. Przy każdej z nich trzeba osobno postawić rusztowania i najpierw zdjąć stare pokrycie dachu, które jest już w wielu miejscach nieszczelne. Następnie wyczyścić te miejsca, zabezpieczyć folią paroprzepuszczalną, docieplić płytami PIR (5cm) i na nowe deskowanie położyć nowe pokrycie z blachy aluminiowej koloru czerwonego.

Dodatkowo prace obejmują wymianę warstwy uszczelniającej koryta odwadniającego dach kościoła. Szczególnie właśnie przez te miejsca w korytach odwadniających, które ciągną się dookoła kościoła, przez nieszczelności dostaje się wilgoć do wnętrza kościoła, która później jest absorbowana przez ściany wewnętrzne wnęk na chórze. W trakcie spotkań z osobami z różnych firm remontowych oraz doradzających przy remontach konserwatorskich zwrócono uwagę na fakt, że większość zawilgoceń na ścianach wnęk jest na równi i poniżej poziomu koryt odwadniających. Po usunięciu tych nieszczelności stan ścian powinien być przygotowanym do przyszłego ich malowania.

Obecnie wnętrze koryt odwadniających jest po wyczyszczeniu gruntowane i wykładane zgrzewaną membramą resitrix. Przy okazji dokonywane są różne poprawki na łączeniach pokryć dachu.

 

 

 

 

 

 

 

 


MSZE ŚWIĘTE


 

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 (wrzesień-maj)

20:00 (czerwiec-sierpień)

 

W DNI POWSZEDNIE:

godz. 7:00, 18:00

 

W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 16:30

(z wyjątkiem wakacji i Adwentu)

 

W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 8:00

(z wyjątkiem wakacji)

 

KANCELARIA PARAFIALNA

 

CZYNNA:

  • od poniedziałku do piątku
    w godz. 16:30 – 17:30
  • w sobotę w godz. 10:00 – 11:00

W czasie kiedy kancelaria jest nieczynna we wszelkich sprawach pilnych prosimy dzwonić pod numer: 33 81 66 933 lub 798 296 500


Copyright 2024 @ Raster Media Dominik Piotrowski