W dniach 15–17 maja w Ośrodku Domowego Kościoła "Emaus" w Koniakowie odbyła się Oaza Modlitwy. Spotkanie to zostało zorganizowane z myślą o rodzinach z rejonu Domowego Kościoła Bielsko-Biała IIA, jednak najliczniejszą grupę uczestników stanowiły małżeństwa z naszej parafii i parafii św. Małgorzaty z Kamienicy. Tematem przewodnim całego weekendu był biblijny pokój (Szalom) w życiu rodzinnym, w kontekście hasła nowego roku formacyjnego 2026 - "Pokój Mój daję Wam".
Ks. Bartłomiej Pluta pełnił duchową opiekę nad rodzinami, a głównymi organizatorami odpowiedzialnymi za dobre przeżycie skupienia, logistykę i przebieg była para rejonowa – Magdalena i Robert Dobija. Wygłoszone konferencje pozwoliły zebranym na nowo odkryć biblijne fundamenty pokoju. Słowo wskazało na modlitwę małżeńską, wzorowaną na historii Tobiasza i Sary, jako na kluczowe narzędzie oczyszczania domowej atmosfery z codziennych pretensji. Przywołano również nauczanie św. Pawła o wychowaniu opartym na szacunku i panowaniu nad własnymi emocjami przez rodziców. Wielkim umocnieniem dla zgromadzonych były rozważania o Świętej Rodzinie z Nazaretu. Przykład Maryi i Józefa pokazał, że Boży pokój nie oznacza życia wolnego od kryzysów i trudów, ale jest owocem przeżywania ich w bliskości z Jezusem.
Program Oazy Modlitwy został ułożony tak, aby połączyć głęboki rozwój duchowy z czasem dla rodziny. Głownym punktem każdego dnia była wspólna Eucharystia. W czasie, gdy rodzice brali udział w konferencjach, adoracji oraz dialogach małżeńskich, najmłodsi przeżywali własną przygodę. Dla dzieci zorganizowano specjalne warsztaty w Centrum Pasterskim w Koniakowie. Spotkanie to pozwoliło najmłodszym poznać beskidzkie tradycje pasterskie, zobaczyć proces powstawania regionalnych serów oraz doświadczyć unikalnej kultury tego regionu, co przyniosło im wiele radości.


W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 (wrzesień-maj)
20:00 (czerwiec-sierpień)
W DNI POWSZEDNIE:
godz. 7:00, 18:00
W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA:
dodatkowa Msza św. o godz. 16:30
(z wyjątkiem wakacji, Adwentu)
W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA:
dodatkowa Msza św. o godz. 8:00
(z wyjątkiem wakacji)

CZYNNA:
W czasie kiedy kancelaria jest nieczynna we wszelkich sprawach pilnych prosimy dzwonić pod numer: 33 81 66 933 lub 798 296 500