Pielgrzymka po śladach św. Jana Kantego: od Kęt po Kraków

Pierwszym przystankiem pielgrzymki była Parafia św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Znajduje się tam barokowy kościół św. Jana Kantego, wybudowany na miejscu domu rodzinnego świętego. Ksiądz Kamil Jurek, wikariusz parafii, przybliżył postać Patrona, oprowadzając grupę po obu kościołach. Następnie odprawiona została Msza Święta, podczas której parafianie mieli okazję uczcić relikwie św. Jana Kantego.

Kolejnym punktem pielgrzymki był Kraków. W Kolegiacie św. Anny, gdzie znajduje się konfesja św. Jana z Kęt, kleryk Kamil Kukiełka opowiedział historię tego uniwersyteckiego kościoła, który był szczególnie bliski Świętemu Profesorowi.

Podczas pobytu w Mieście Polskich Królów pielgrzymi odwiedzili również Wzgórze Wawelskie i Katedrę św. Stanisława. Po katedrze wawelskiej grupę oprowadził kleryk Franciszek Dobija.

Pielgrzymka ta była niezwykłą okazją do zgłębienia historii i duchowości św. Jana Kantego, a także do nawiedzenia ważnych miejsc związanych z jego życiem i działalnością.