Nowi ministranci i lektorzy

Święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza połączone jest z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To właśnie w sobotę poprzedzającą uroczystość Ministranci i Lektorzy naszej parafii zgromadzili się wspólnie wokół ołtarza, aby podziękować Bogu za łaskę powołania ministranckiego. Podczas Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz Piotr Borgosz, przyjął do grona sześciu nowych ministrantów oraz czterech nowych lektorów. W kazaniu ks. Filip Magiera wskazał na cechy Chrystusa Króla, które pomagają nam odnaleźć się w wielu wspólnotach, do których należymy: rodzinnej, ministranckiej, szkolnej. Dodał, że służba Chrystusowi zawsze wiąże się z poświęceniem, które owocuje w życiu. "W uroczystość Chrystusa Króla spotykają się dwie najważniejsze grupy. Grupy, które dbają o serce Kościoła, jakim jest Święta Liturgia. Spotykają się ministranci, których zawsze możemy zobaczyć i Schola Parafialna, którą możemy usłyszeć. Troska o piękno liturgii jest nadrzędnym zadaniem każdej wspólnoty Parafialnej". Po Eucharystii obie grupy spotkały się w salkach parafialnych na wspólnym świętowaniu.