Nasza młodzież na Lednicy

W późnych godzinach nocnych, 1 czerwca młodzież naszej parafii i bursy Sióstr Notre Dame, wraz z ks. Bartłomiejem i ks. Kamilem oraz Siostrą Marcelą, wyruszyła na coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Pierwszym punktem była Lednicka Jutrznia w Katedrze gnieźnieńskiej, pod przewodnictwem ks. bp. Radosława Orchowicza biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej z homilią o. Tomasza Nowaka, duszpasterza lednickiego. Po modlitwie grupa wyruszyła w stronę Pól Lednickich. Tegorocznym tematem spotkania było hasło "Wracaj do domu". Jak przekazywali to organizatorzy spotkania, "(...) tym razem to zawołanie szczególne, bowiem słyszymy „Wracaj do domu!”. Kto z nas nie usłyszał tego, choć raz w swoim życiu, wypowiadanego z troską przez rodziców? Dziś, niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy Was z okien Domu, który od lat jednoczy. A ten Dom, to Lednica! W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to co dobre."

 

Poprzez różne warsztaty, konferencje, spowiedź, śpiew i taniec przygotowywano się do najważniejszego spotkania jakim była Eucharystia, pod przewodnictwem Prymasa Polski, ks. abp Wojciecha Polaka z homilią ks. bp. Artura Ważnego, biskupa sosnowieckiego. Kaznodzieja zachęcił młodzież: "Wracaj do Kościoła, który jest twoim domem, a potem odbuduj mój Kościół, który jest twoim domem. Kościół, jak każdy z nas, jest niczym gliniane naczynie – delikatne, często popękane, dotknięte cierpieniem i niedostatkiem". Biskup zwrócił również uwagę, że „wszelkie ciemności, które widzimy w naszym domu, w Kościele będą inaczej wyglądać, kiedy przyjdziemy do niego na modlitwę, kiedy popatrzymy na Chrystusa i zobaczymy, z jaką czułością On na nas patrzy, a patrzy z czułością na Kościół, na każdą wspólnotę, bo za tę wspólnotę umarł”.

 

Pełna radości i entuzjazmu wiary, chociaż trochę zmęczona i pokropiona deszczem młodzież wróciła do Bielska. Kolejne spotkanie na Polach Lednickich już 7 czerwca 2025.

 


MSZE ŚWIĘTE


 

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 (wrzesień-maj)

20:00 (czerwiec-sierpień)

 

W DNI POWSZEDNIE:

godz. 7:00, 18:00

 

W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 16:30

(z wyjątkiem wakacji i Adwentu)

 

W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 8:00

(z wyjątkiem wakacji)

 

KANCELARIA PARAFIALNA

 

CZYNNA:

  • od poniedziałku do piątku
    w godz. 16:30 – 17:30
  • w sobotę w godz. 10:00 – 11:00

W czasie kiedy kancelaria jest nieczynna we wszelkich sprawach pilnych prosimy dzwonić pod numer: 33 81 66 933 lub 798 296 500


Copyright 2024 @ Raster Media Dominik Piotrowski