24 wizyta u Matki w Kalwarii Zebrzydowskiej

11 listopada 2023 roku już po raz 24 w Narodowy Dzień Niepodległości wyruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczne pielgrzymowanie do Maryjnego Sanktuarium odbywało się zgodnie z tradycyjnym programem. O godzinie 10 przy ołtarzu głównym celebrowana była Eucharystia pod przewodnictwem księdza proboszcza Piotra Borgosza, który wygłosił także okolicznościowe kazanie. Mszę koncelebrowali: ksiądz prałat Jerzy Fryczowski oraz księża wikariusze: Filip Magiera i Bartłomiej Pluta. Kaznodzieja zwrócił naszą uwagę na potrzebę ciągłego doceniania i dziękowania za dar wolności i niepodległości. 

 

Po Eucharystii i krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W tym roku ze względu na okoliczności atmosferyczne odbyło się jedno wspólne nabożeństwo w krużgankach sanktuarium. W minionych latach rozważaliśmy Mękę Pańską wedle indywidualnych możliwości na dróżkach oraz w krużgankach. Naszym przewodnikiem w rozważaniu wydarzeń z Jerozolimy były teksty księdza Wojciecha Węgrzyniaka, znanego krakowskiego biblisty, wykładowcy Uniwersytetu Jana Pawła II oraz rocznikowego kolegi naszego parafianina śp. księdza Piotra Majki.

 

A już teraz czekamy na Jubileuszową 25 Pielgrzymkę Parafialną, która jest zaplanowana oczywiście na 11 listopada 2024 roku.

MSZE ŚWIĘTE


 

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 (wrzesień-maj)

20:00 (czerwiec-sierpień)

 

W DNI POWSZEDNIE:

godz. 7:00, 18:00

 

W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 16:30

(z wyjątkiem wakacji i Adwentu)

 

W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 8:00

(z wyjątkiem wakacji)

 

KANCELARIA PARAFIALNA

 

CZYNNA:

  • od poniedziałku do piątku
    w godz. 16:30 – 17:30
  • w sobotę w godz. 10:00 – 11:00

W czasie kiedy kancelaria jest nieczynna we wszelkich sprawach pilnych prosimy dzwonić pod numer: 33 81 66 933 lub 798 296 500


Copyright 2024 @ Raster Media Dominik Piotrowski