Wakacje Bieszczady 2024

1. Adres ośrodka: "Natura Park Stężnica", 38-606 Baligród, Stężnica 46

telefon: +48 502 970 188

Strona internetowa ośrodka

Ośrodek posiada wszelkie potrzebne pozwolenia i opinie, które wymagne są do organizowania wyjazdu wakacyjnego dzieci i młodzieży.

2. Telefony kontaktowe:

Kierownik "Wakacji z Bogiem": Ks. Filip Magiera tel. 880677994

3. Termin wyjazdu: Wyjazd 17.07.2024 o godzinie 8:00 z zajezdni MZK na Karpackim (obok sklepu Kaufland), powrót 24.07.2024 ok. godziny 16:00.

4. Dzieciom zapewniona jest opieka uprawnionych wychowawców kolonijnych.

Prosimy o spakowanie prowiantu na drogę do ośrodka. Planowana godzina przyjazdu ok. 16:00.

5. Wyjazd zgłoszony do Kuratorium. Numer zgłoszenia: 21967/SLA/L-2024

Każdy z Państwa może odebrać dowód wpłaty dokonanej na poczet wyjazdu wakacyjnego. Wystawione jest również zaświadczenie dla zakładów Państwa pracy,  które prowadzą dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych. W tej sprawie proszę poinformować organizatora wypoczynku.

KIESZONKOWE:

Państwo ustalacie zasady "kieszonkowego". Można przekazać kieszonkowe dziecku i wtedy ono dysponuje finansami. Istnieje możliwość przezkazania kieszonkowego wychowawcy. Prosimy wtedy o przekazanie go w trwałej i zamykanej plastikowej kopercie lub woreczku strunowym. W środku proszę o zapisanie imienia i nazwiska uczestnika, pełnej kwoty jak i podanie kwoty dziennej, która będzie wypłacana przez wychowawcę. Prosimy aby przekazać pieniądze rozmienione tzn. rozdzielone na każdy dzień. Pieniądze można rozmienić po każdej niedzielnej Mszy Świętej w zakrystii.

Zachęcam do pobrania na telefon komunikatora  WhatsApp. Utworzę grupę na którą będę przesyłam fotorelacje i informacje.

Trzeba spakować:

1. Zażywane leki (proszę o spakowanie leków do zapinanego woreczka strunowego, który zawiera w środku kartę z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz dawokowaniem leku). Osoby z chorobą lokomocyjną proszone są o zażycie leku przed wyjazdem. Prosimy o zaopatrzenie uczestnika w lek przeciw chorobie lokomocyjnej (odpowiednia ilość na podróż i wycieczki).

2. Legitymację szkolną.

3. Telefon komórkowy.

4. Środki do higieny osobistej, recznik kąpielowy i ręcznik plażowy.

5. Strój i obuwie sportowe.

6. Strój kąpielowy.

7. Obuwie w góry, kurtkę przeciwdeszczową.

8. Mały plecak na wycieczkę.

9. Nakrycie głowy, krem z filtrem (min. 20).

10. Obuwie zamienne po ośrodku.

Nie należy zabierać:

1. Drogiego sprzętu elektronicznego (np. laptop, tablet, netbook, konsola).

2. Ostrych i niebezpiecznych przedmiotów(nóż, scyzoryk, laser, zapalniczka, zapałki itp.)

3. Napojów gazowanych i chipsów na drogę.

Drogi Rodzicu:

Dziecko wymaga przygotowania do wyjazdu i przebywania poza domem oraz znanym otoczeniem. Jeśli jest to pierwszy wyjazd, tym bardziej trzeba przekazać mu jak najwięcej informacji o życiu na kolonii czy obozie. Ważne jest, by przygotować dziecko do samodzielnego mycia i ubierania się oraz porozmawiać o tym. w jakich warunkach będzie spało. Zachęcające do samodzielnego wyjazdu będą z pewnością obietnice atrakcyjnych wycieczek i wielu ciekawych zabaw z rówieśnikami. Rodzic musi też zadbać, by dziecko potrafiło się odpowiednio zachować w sytuacjach, które mogą się zdarzyć i zagrozić jego bezpieczeństwu lub bezpieczeństwu innych uczestników wypoczynku.
Dziecko powinno wiedzieć, że:

1) w czasie wypoczynku rodziców zastępuje wychowawca i do niego zgłasza wszystkie potrzeby, prosi o radę i pomoc:

2) nie można oddalać się od grupy lub z miejsca wypoczynku:

3) ma natychmiast informować wychowawcę, kierownika lub rodzica o wszelkich niepokojących je sytuacjach (napastowania przez dorosłych, innych uczestników wypoczynku, itp.);

4) nie wolno przyjmować jedzenia, napojów ani słodyczy od nieznanych osób;

5) nie można jeść leśnych owoców, bo mogą okazać się trujące:

6) kontakt z bezpańskimi czy dzikimi zwierzętami może być niebezpieczny.

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 (wrzesień-maj)

20:00 (czerwiec-sierpień)

W DNI POWSZEDNIE:

godz. 7:00, 18:00

W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 16:30

(z wyjątkiem wakacji i Adwentu)

W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA:

dodatkowa Msza św. o godz. 8:00

(z wyjątkiem wakacji)

CZYNNA: